włoskie jedzenie w Krakowie

By

Styczeń 17, 2015kulinariaNo comments

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują rzadsze potrawy takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w karcie są też mniej znane włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz jedzenie z wielu części Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Posiłek w stylu włoskim koniecznie powinien obejmować również aperitiff. Kieliszek czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji standard. Italian Cuisine in Krakow Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie chianti, kalabryjskie bivongi a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać nie mały wachlarz win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply