opona zwijana duro

By

Kwiecień 30, 2017Inne tematyNo comments

Motocykliści czy kierowcy przeróżnego rodzaju samochodów bezbłędnie zdają sobie sprawę z tego, że żeby zdołać napełniać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go adekwatnie przygotować. Wiele osób jednak nie stosuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Chociaż rower to nie auto ani motor, wobec tego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go prawidłowo naciągnąć. Oprócz tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć lub też nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, żeby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką warto spowodować luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek należałoby spowodować szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które trzeba wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby też rower dokładnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony w czasie całego sezonu.

Leave a Reply