Italian Cuisine Krakow

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Spośród licznych alternatyw, jakie proponuje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów i duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie posiłki

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. bianca Ryby, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, tortellini, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply